Основне информације: Марија С. Најдановић

Образовање

Основне студије

002-2007. Природно-математички факултет, Универзитет у Нишу

Мастер студије

/

Докторске студије

2007-2012. Природно-математички факултет, Универзитет у Нишу

Кратка стручна биографија

Од 2007. до 2013. године ангажована као асистент на Високој школи струковних студија за васпитаче у Крушевцу. Године 2013. изабрана у звање предавача, а 2014. у звање професора струковних студија. Од 2019. године ради на Природно-математичком факултету у Косовској Митровици на Oдсеку за математику у звању доцента. Докторску дисертацију под називом Инфинитезималне деформације кривих, површи и многострукости одбранила у августу 2012. године.

image
др Марија С. Најдановић

Доцент
Одсек: Одсек за математику
Mail адреса: marija.najdanovic@pr.ac.rs

Референце

1. Najdanović, M. S., Velimirović, Lj. S., Rančić, S. R., “The total torsion of knots under second order infinitesimal bending”, Applicable Analysis and Discrete Mathematics, 2021 OnLine-First Issue 00, Pages: 35-35, doi: 10.2298/AADM200206035N

2. Najdanović, M. S. Rančić, S. R. Kauffman L. H.and Velimirović, Lj. S., “The total curvature of knots under second-order infinitesimal bending”, Journal of Knot Theory and Its Ramifications Vol. 28, No. 01, 1950005, doi: 10.1142/S0218216519500056, (2019).

3. Kauffman, L. H., Velimirovic, Lj. S., Najdanovic, M. S. and Rancic, S. R., “Infinitesimal bending of knots and energy change”, Journal of Knot Theory and Its Ramifications, Vol. 28, No. 11, 1940009, doi: 10.1142/S0218216519400091, (2019).

4. Rancić, S., Najdanović, M., Velimirović, Lj., “Total normalcy of knots”, Filomat 33:4, 1259–1266  doi: 10.2298/FIL1904259R, (2019).

5. Najdanović, M.S., Velimirović, Lj. S., “On the Willmore energy of curves under second order infinitesimal bending”, Miskolc Mathematical Notes Vol. 17, No. 2, pp. 979–987, HU e-ISSN 1787-2413, DOI: 10.18514/MMN.2017, (2017).

6. Najdanović, M. S., Velimirović, Lj. S., “Second order infinitesimal bending of curves”, Filomat 31:13, 4127–4137 doi: 10.2298/FIL1713127N, (2017).

7. Najdanović, M. S., “On the problem of geodesic mappings and deformations of generalized Riemannian spaces”, J. Math. Anal. Appl. 452, 634–645, DOI: 10.1016/j.jmaa.2017.02.069, (2017).

8. Najdanović, M. S., Zlatanović, M. Lj.,  Hinterleinter, I., “Conformal and geodesic mappings of generalized equidistant spaces”, PUBLICATIONS DE L’INSTITUT MATHÉMATIQUE Nouvelle série, tome 98(112), 71–84. DOI: 10.2298/PIM1512071N, (2015).

9. Najdanović, M. S., “Infinitesimal bending influence on the volume change”, Applied Mathematics and Computation 243, 801-808 DOI:10.1016/j.amc.2014.06.032, (2014).

10. Ćirić, M. S., Zlatanović, M. Lj., Stanković, M. S., Velimirović, Lj. S.,” On geodesic mappings of equidistant generalized Riemannian spaces”, Applied Mathematics and Computation, 218, 6648–6655  DOI:10.1016/j.amc.2011.11.105, (2012).

Остале информације

Пројекти

1. Учесник интерног јуниор пројекта под називом „Геометрија, математичко моделовање, софтверски пакети и њихова примена у процесу образовања“ ИЈ-0203, Природно-математички факултет, Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, 2020-

2. Учесник пројекта Министарства просвете, науке и технолошког развоја под називом „Геометрија, образовање и визуелизација са применама“, 174012, 2019-2020.

Област интересовања

Диференцијална геометрија

Страни језици

Енглески

© 2019 - 2021 Природно-математички факултет. Сва права задржана. Design & Developed by: Дубљанин