Уручене награде ученицима

Објављено: 17.01.2020 14:44 Објавио: Милан Дубљанин

Дана 15.01.2020. свечано су уручене награде најбољим учесницима на конкурсу који је расписао Природно.математички факултет за ученике средњих школа:

ЗНАЧАЈ ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИХ НАУКА: БИОЛОГИЈЕ, ХЕМИЈЕ, ФИЗИКЕ, МАТЕМАТИКЕ, ГЕОГРАФИЈЕ, ИНФОРМТИКЕ У РАЗУМЕВАЊУ СВЕТА КОЈИ НАС ОКРУЖУЈЕ

Ученички радови који су се, по оцени комисије, извдојили својим квалитетом и заслужено понели титулу најбољег су:

1. Физика“, ученика Гимназије Гњилане у Шилову, Николе Станојковић,
  2. Мерење интензитета буке у ходнику школе за време пауза између часова“, ученика другог разреда Гимназије у Косовској Каменици и
  3. Метаматеријали“, ученице Гимназије у Косовској Каменици, Сандре Миљковић.

Након упознавања ђака са радом Природно-математичког факултета и могућностима за студирање, награде је у име факултета уручио продекан за науку, међународну сарадњу и развој – проф. др Бранко Дрљача у просторијама школа.